Реле Твердотільні для управління навантаженнями змінного струму. Застосовується для простого включення / вимикання електричних приладів, наприклад домашній світло, двигуни постійного струму, створення різних DIY проектів, такі як робототехніка та автоматизація розумного будинку. Реле замикається при подачі мінуса на контакти.

Основні характеристики твердотільних реле Omron 5V 2A 240V

 • Максимальний струм комутації: 2 А;
 • Максимальна напруга комутації: 240 В;
 • Номінальна напруга живлення: DC 5 В;
 • Номінальний струм споживання: 160 мА;
 • Вхідний сигнал управління напруга:
 • 0 В - 0,5 В Низький етап (реле вимкнено)
 • 0.5V - 2.5V (невідомий стан)
 • 2.5V - 20V Висока стан (реле включено)
 • Діапазон робочих температур: -10 ... + 55 С
 • Відносна вологість: 5 ... 95%;
 • Ізоляция: оптосимістор

Параметри модуля з твердотільним реле 2 канали 

підключення Модуля Твердового реле Omron 5V 2A 240V

 • 2 канала
  Максимальний ток комутації: 2 А;
  Максимальна напруга комутації: 240 В;
  Номінальна напруга живлення: DC 5 В;
  Номінальний ток споживання: 160 мА;
  Вхідний сигнал управління напругою:
  0 В - 0,5 В Низький етап (реле виключено)
  0,5 В - 2,5 В (невідомий стан)
  2.5V - 20V Високий стан (реле включено)
  Діапазон робочих температур: -10...+55 С
  Відносна вологість: 5...95 %;
  Ізоляція: оптосимістор
  розмір : 55*33 (может незначно відрізнятися )
  маса: 21 граммм

Основні характеристики реле

Незалежно від виду і принципу дії реле, виділяють кілька параметрів, на які звертають увагу при виборі цього приладу:

 • Час спрацювання - проміжок часу між надходженням сигналу і впливом на керовані ланцюга.
 • Потужність комутації - допустима потужність електричного кола або електроустановки, якої буде управляти реле.
 • Уставка - зазвичай це регульований параметр, який визначає величину що надходить параметра (струму, напруги, частоти, тиску, температури), при якій відбувається спрацьовування реле.


Види реле: контактні і безконтактні

По пристрою виконавчого компонента реле ділять на контактні і безконтактні.

 1. контактні реле / Впливають на керовану ланцюг за допомогою електричних контактів. Їх розмикання або замикання повністю роз'єднує або замикає електроланцюг. Для виготовлення контактів використовуються: мідь, срібло, вольфрам. Кількість контактів - до 10 штук. Чотири- і пятіконтактний реле використовуються в електричних схемах автомобілів для включення і перемикання ланцюгів.
 2. безконтактні реле / Такі реле впливають на керовану ланцюг способом зміни електричних параметрів вихідних електроланок - ємності, опору, індуктивності, величини струму або напруги.

Класифікація реле по способу включення

 • первинні . Ці пристрої включаються безпосередньо в ланцюг елемента, для захисту якого вони призначені. Їх переваги - не потрібні вимірювальні трансформатори, джерела оперативного струму, контрольні кабелі.
 • вторинні. Підключаються в ланцюг з використанням вторинних трансформаторів. Це найбільш поширений вид реле. Їх переваги - ізоляція від високої напруги, можливість розташувати пристрій в місці, зручному для обслуговування. Вторинні реле випускаються стандартними. Вони розраховані на струм 5 (1) А і напруга 100 В і можуть встановлюватися в будь-електричного кола, незалежно від їх струму і напруги.

Види реле за призначенням

За призначенням ці пристрої бувають трьох типів - управління, захисту, сигналізації.

 • реле управління - Ці реле є первинними. Монтуються безпосередньо в електроланцюг. Їх роль - включення і виключення окремих елементів схеми. Можуть використовуватися самостійно або в якості комплектуючих низьковольтних комплектних пристроїв - ящиків, панелей, шаф.
 • реле захисту - Виконують функції включення, відключення і захисту пристроїв, що мають термічні контакти - електродвигунів, вентиляторів. При перевищенні температури термічні контакти розмикаються. Устаткування може відновити роботу тільки після охолодження термоконтактов до встановленої температури.
 • Сигналізації - Такі реле встановлюють в охоронних системах автотранспорту, підприємств, прибудинкових територій. Служать для формування сигналу при досягненні встановленої величини параметра, який знаходиться під контролем (струм, напруга, частота, тиск, температура, акустичні параметри та інші).

Різновиди електромеханічних реле

Найбільш поширений вид електричних реле - електромеханічні. До них відносяться: електромагнітні, індукційні, електротепловие пристрої.

 1. електромагнітні - Один з видів електричних реле електромагнітне. У конструкції цього пристрою є: обмотка зі сталевим сердечником, група рухомих контактів, що замикають і розмикають керовану електроланцюг. Розглянемо принцип їх дії: На котушку осердя подається керуючий струм. В осерді під впливом електричного струму створюється магнітне поле, яке притягує контактну групу. Залежно від типу реле, контакти замикають або розмикають електричний ланцюг.
  Різновид електромагнітних реле - поляризовані, які відрізняються від нейтральних здатністю реагувати на полярність керуючого сигналу. Розмикання або замикання контактів залежить від полярності підключення електромагніту. Мають більш високою чутливістю, в порівнянні з нейтральними реле. Такі пристрої можуть використовуватися тільки в ланцюгах постійного струму.
 2. Електротеплові (термічні) реле - Теплові реле є комплекс біметалевих пластин, для виготовлення яких використовуються метали з різним коефіцієнтом розширення при нагріванні. Такі реле можуть використовуватися в якості захисних пристроїв: при перевищенні температури, встановленої регулятором, контакти роз'єднуються, і надходження струму на споживача припиняється. Зазвичай теплові реле використовуються в побутових одно- і трифазних мережах при підключенні електричних двигунів. При збільшенні навантаження на двигун вище встановленої величини відбувається нагрів біметалічного реле, яке при досягненні певної температури розмикає електричний ланцюг. Двигун припиняє роботу. Після охолодження біметалевих пластин ланцюг замикається і двигун відновлює роботу. Термічні пристрої можуть оснащуватися коліщатком, за допомогою якого регулюється температура відключення двигуна, і кнопкою примусового запуску.
 3. індукційні - Принцип дії цих пристроїв заснований на взаємодії між змінними магнітними потоками і струмами, які формують змінні магнітні потоки. Індукційні прилади розраховані тільки на використання в ланцюгах змінного струму. Існують три типи індукційних реле - з рамкою, диском, циліндричним ротором («стаканом»). Ці пристрої широко затребувані в системах релейного захисту та автоматики.
 4. твердотільні реле - Ці електронні пристрої компактні і довговічні, завдяки відсутності труться механічних частин. Роботу механіки тут виконують напівпровідникові елементи - біполярні і МОП-транзистори, тиристори, сімістори. У порівнянні з твердотільними, вони мають такі переваги:
  Низький рівень шуму при роботі. Дуже висока напрацювання на відмову, яка в 100 разів і більше перевищує ресурс електромагнітних пристроїв.
  Швидкодія, що становить частки мілісекунд, у електромагнітних 50 мс - 1с. Електроспоживання нижче на 95%. Однак твердотільні реле мають не тільки гідності, а й недоліки. Одним з них є слабка стійкість до імпульсних перенапруг, які електромагнітним реле практично не страшні. При використанні твердотільних реле необхідно передбачити схемотехнічне рішення, яке обмежує ці імпульси. Є і ще мінуси - нагрівання при роботі, наявність струмів витоку, що призводять до наявності напруги на фазному проводі навіть при відключеному реле.
  Твердотільні реле застосовують в системах регулювання температури, в яких в якості нагрівачів використовуються ТЕНи, в промисловій автоматиці, телеметрії, механізмах обладнання, що використовується в металургійній і хімічній промисловості, в медобладнанні, військової електроніці.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
    Погано           Добре

Модуль Твердотільні реле Omron 5V 2A 240V Ардуіно

 • Модель: G3MB-202P
 • Наявність: На складі
 • 57.5 грн.


Доступні опції


Рекомендовані товари

реле Твердотільні Omron 5V 2A 240V Ардуіно

Твердотільні реле Omron 5V 2A 240V Ардуіно

Реле Твердотільні G3MB - 202P для управління навантаженнями змінного струму. Основні характеристики твердотільних реле Omron 5V 2A 240V Макси..

33.0 грн.

SSR-40DA 40A однофазне твердотільне реле

SSR-40DA 40A однофазне твердотільне реле

Однофазне твердотільне реле SSR-40 40А для керування напругою 24-380 В використовується для керування пристроями без механічних контактів з робочою на..

213.0 грн.