Використання сонячної енергії набуло нового забарвлення після масштабних відключень світла. Рятуючись від блекаутів населення придбало чимало сонячних панелей і акумуляторів. Однак, блекаутів стає менше, акумулятори, інвертори деградують і виходять з ладу , а сонячні панелі залишаються. Виличезні суми коштів які необхідні для оформлення "зеленого тарифу" зводять на ноль саму ідею використання сонця як альтервниого способу заробітку чи компенсації раніше встановлених станцій.

Що робити якщо зелений тариф не цікавить  а панелі стрімко впали в ціні?

Вихід - є . Балконні системи зменшення рахунків за світло. Вони дозволяють маючи навіть одну панель і використовуючи мікроінвертор компенсувати частину споживаної електроенергії від міської мережі. Наприклад в Німеччині використовується більшо 600 тис таких систем. Подивимось на це узагальнююси внформацію.

Сонячна енергія є однією з найбільш доступних та екологічно чистих форм енергії, яка використовується для забезпечення потреб в електриці в домашніх умовах, а також на підприємствах. На сьогоднішній день існує кілька способів використання сонячної енергії, серед яких важливу роль відіграють інвертори, акумулятори і мікроінвертори. У цій статті ми зосередимося на методах використання сонячної енергії без експорту в мережу та без акумуляторів, зокрема на технології мікроінверторів.

Загальні основи способів використання сонячної енергії

Використання з інвертором

Сонячні системи з інвертором складаються з панелей, інвертора та інколи акумулятора. Інвертор перетворює постійну напругу, яку генерують сонячні панелі, на змінну, яка використовується для живлення побутових пристроїв. У разі, якщо система має акумулятор, надлишок виробленої енергії зберігається для подальшого використання вночі чи в хмарні дні. Однак у випадку, якщо акумулятори не передбачені, вся надлишкова енергія просто виводиться в електричну мережу, що може бути не завжди вигідно через політику експорту в країні.

Використання з акумулятором

Акумулятори дають можливість зберігати надлишкову енергію для подальшого використання вночі чи в часи високого навантаження. Така система дозволяє максимізувати використання сонячної енергії навіть без підключення до загальної електричної мережі.

Використання з мікроінвертором

Мікроінвертори — це маленькі інвертори, що встановлюються безпосередньо на кожну сонячну панель. Вони перетворюють постійну напругу, вироблену панеллю, на змінну без необхідності передавати енергію до центрального інвертора. Це дозволяє системі працювати більш ефективно, зокрема в умовах затінення окремих панелей чи нерівномірного їх розташування. Оскільки кожна панель працює автономно, загальна ефективність системи зростає, а ймовірність втрат енергії зменшується.

Особливості використання мікроінверторів з лімітерами і без


Сучасні електролічильники рхують не тільки енергію що Ви споживаєте з мережі, але й ту енергію яку Ви в мережу віддаєте від сонячних панелей. Увага! Такий експорт в міську мережу теж рахується як спожитий, і в разі перетікання електроенергії в міську мережу ми теж заплатимо гроші. Суть правильнної балконної електростанції - не дозволити перетікати зайвій енергії " в обленерго. Для цього до мікроінвертора в пару інтегрується лімітер, який слідкує що сонячної енергії вироблялося не більше ніж споживає Ваш будинок чи квартира. Мікроінвертори без лімітера дозволяють кожній сонячній панелі працювати незалежно, перетворюючи її вироблену енергію на змінну електрику для живлення побутових приладів. Кожен мікроінвертор отримує сигнал від панелі і управляє процесом конверсії електричної енергії. Така система має значні переваги у вигляді кращої адаптації до умов навколишнього середовища, зокрема в умовах часткової тіні або засмічення панелей.


Мікроінвертори з лімітерами, навпаки, регулюють вихідну потужність, щоб забезпечити стабільний баланс між виробництвом і споживанням енергії. Лімітери використовуються для оптимізації роботи системи, коли необхідно контролювати рівень енергії, що надходить від панелей, запобігаючи надлишковому виробництву, яке не можна використати або яке може бути втрачене. У випадках, коли система працює без експорту енергії, лімітер допомагає направляти всю енергію на внутрішнє споживання, не дозволяючи її зайвому виведенню в мережу.

Наявність лімітера в системі запобігає витоку сонячної електрики в міську мережу. За навяності достатньої кількості сонця - лічильник зупиняється, а якщо сонця - не вистащає - енергія частково береться з міської мережі. При цьому рахунки за світло значно зменшуються.
ГОЛОВНА ОСОБЛИВІСТЬ СИСТЕМ З МІКРОІНВЕРТОРАМИ - елементарно просте підключення і створення власної станції без майстрів та "експертів". Достатньо ввімкнути вилку станції в любу розетку у вашому будинку. Не треба ніяких прокладок кабелів, щитків, складних кабельних систем та систем безпеки. Всі функції мікроінвертор виконає сам.  

Загальні поради — як максимально використати сонячну генерацію, використовуючи тільки мікроінвертори

1. Оптимізуйте розташування панелей  
   Для досягнення максимального виходу енергії варто правильно розташувати панелі, щоб забезпечити їх найбільше освітлення протягом дня. Мікроінвертори дають змогу уникнути втрат при частковому затіненні окремих панелей, але правильне їх розташування допомагає знизити ці втрати до мінімуму.

2. Інвестуйте у систему моніторингу  
   Багато сучасних мікроінверторів оснащені функцією моніторингу. Це дозволяє в реальному часі стежити за продуктивністю кожної панелі та вчасно виявляти можливі проблеми. За допомогою таких систем можна здійснювати детальний контроль над виробленою енергією і максимально ефективно використовувати її.

3. Контролюйте споживання електрики  
   Враховуючи, що мікроінвертори працюють найефективніше, коли є постійне споживання енергії, важливо налаштувати домашні прилади на роботу в ті години, коли сонячна генерація найбільш інтенсивна. Використання енергії вдень, коли виробництво електричної енергії високоефективне, зменшує потребу в енергетичних запорах і дозволяє максимально використовувати власну сонячну енергію.

Це чи єди ний і самий правильний спосіб "забрати" все сонце собі тк, щоб воно не пропало. Наприклад: при наявності двох холодильників можна зробити так щоб вони вмикалися по черзі. Таким чино споживання стане рівномірним, без спалахів вживаної потужності. Мікроінвертор буде постійно покривати таку потужність запобігаючи підмішуванню світла з міської мережі.  

4. Адаптація до сезонних змін  
   Сезонні коливання сонячного випромінювання можуть впливати на ефективність роботи системи. Важливо враховувати ці фактори і планувати споживання енергії, зокрема в зимовий період, коли сонячного світла може бути значно менше. Тому літом щоб енергія не пропала її "заганяють" у бойлер у вигляді гарячої води та в кондиціонери. А зимою, коли сонячної генерації мало, вона вся буде йти на підтримування життєдіяльності бунки і за наявності залишків теж гріти воду у бойлері. 

5. Використання «розумних» пристроїв  
   Інтеграція розумних пристроїв, які можуть автоматично включати та вимикати навантаження в залежності від рівня виробленої енергії, може суттєво збільшити ефективність використання сонячної енергії. Це дозволяє забезпечити максимальну продуктивність без необхідності постійного моніторингу.

6. Збереження енергії в реальному часі  
   Якщо система не має акумулятора, необхідно максимально використовувати енергію, яку виробляють панелі в реальному часі. Це може включати використання енергії для опалення, охолодження, водонагрівачів та інших систем, що потребують значної потужності.

Висновки

Використання сонячної енергії без експорту та без акумулятора з мікроінверторами є надзвичайно ефективним способом максимального використання сонячної енергії. Вибір цієї технології дозволяє значно знизити втрати енергії та підвищити автономність. Важливими аспектами є правильне розташування панелей, моніторинг роботи системи та адаптація до умов навколишнього середовища, що забезпечить ефективне і стабільне живлення від сонячних панелей протягом всього року.


Відгуків: 1 / Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано            Добре